Manželské postele

V priebehu celého nášho života, preležíme v posteli približne štvrťstoročie. To je dôvod, prečo by sme nemali šetriť na manželskej posteli. Zväčša sa v našich spálňach nachádzajú postele, ktoré vŕzgajú a škrípu a vôbec nie sú pohodlné. My sme pre vás vybrali desať veľkých, robustných a štýlových manželských postelí, ktoré sú pre váš spánok tou správnou voľbou. Mnohé z vybraných postelí majú veľa rôznych variantov. Môžete si vybrať štýl, ktorý najlepšie zodpovedá vašej spálni, alebo vašej osobnosti.

  1. Meď je stále v trende. Ukázalo sa, že je to stále na prvých miestach v interiérovom svete. Tento minimalisticky vyzerajúci rám s kužeľovitými tyčami na zadnej časti rámu a kužeľovitými nohami, je elegantný vo svojej jednoduchosti. Ak ste v zhone je to dobrá voľba, pretože táto manželská posteľ, alebo skôr takýto typ postele, je ľahko dostupný.
  2. Ak hľadáte moderný štýl do vašej spálne, odporúčame zvoliť niečo živé a hlavne farebné. Odpružené lamely a kovový rám robia túto manželskú posteľ stabilnou a pevnou. Navyše svieža farba (napríklad zelená) spraví vašu spálňu exkluzívnou a modernou.
  3. Naopak, ak túžite po niečom v staršom štýle, máme pre vás manželskú posteľ, ktorej dizajn bol inšpirovaný v Berlíne v období päťdesiatych rokov. Zakrivené čelo a robustné nohy prepožičiavajú posteli príjemný retro pocit. Zaujímavosťou pri takomto type postele je, že môže byť očalúnená akoukoľvek tkaninou a vždy bude vyzerať výborne.
  4. Túžite po luxuse? Práve tu je jedna manželská posteľ, ktorá spĺňa predstavy čisto luxusnej postele pre každého. Má čalúnené vysoké čelo a vďaka mozaike vytvorenej efektnými  cvokmi, máte pocit príjemného tieňovania. Vybrať si môžete z veľkého rozsahu krytín, vrátane kože. Na rozdiel od väčšiny lôžok na tomto zozname, je dodávaný s pevnými mosadznými alebo chrómovanými nohami, ktoré sú k dispozícii v štyroch veľkostiach . Podľa toho ako vysoko nad zemou túžite ležať.
  5. Ak milujete Francúzsko a jeho umenie a kultúru, bude sa vám páčiť manželská posteľ zdobená vo francúzskom štýle. Lôžko má opulentné možnosti. Okrem iného je čalúnené hodvábom a na zlatenom ráme sú mahagónové zložité detaily. Nie je to štýl pre každého, ale myslíme si, že je to krásna posteľ pre tých, ktorí chcú mať svoju spálňu v štýle francúzskej renesancie.
  6. Sleigh lôžko, alebo manželská posteľ v tvare saní.  Je to posteľ, v ktorej sa budete cítiť extra pohodlne. Vďaka ovinovaciemu štýlu rámu, to znamená, že kraje rámu sú zahnuté, budete mať pocit úplného bezpečia. Posteľ má mierne zakrivené čelo a je celočalúnené na všetkých stranách pre pocit luxusu. Taktiež sa predáva v rôznych farebných prevedeniach.
  7. Redukovaný nábytok je v móde od roku 1920. V prípade, že aj vy patríte k tým, čo obľubujú málo nábytku a radšej uprednostníte voľný priestor,  pocit ľahkosti a čistoty, je táto manželská posteľ pre vás ako stvorená. Myslíme si, že táto pevná konštrukcia postele zo svetlého dubu je investíciou, ktorá vám vydrží aj niekoľko dobrých desaťročí.
  8. Klasický tvar a ozdobné nadstavce na tejto mosadznej manželskej posteli dodávajú miestnosti veľkolepý vzhľad. Matrac je priamo uložený na klenutý lamelový rošt, takže je oveľa komfortnejšou verziou viktoriánskej postele, ktorou bol vzhľad inšpirovaný. K dispozícii aj vo verzii niklu.
  9. Ak chcete niečo trochu iné, tak sa pozrite na túto nízku manželskú posteľ, ktorej motiváciou bola japonská kultúra. Neexistuje žiadne čelo, tým sa udržuje vzhľad veľmi jednoduchej postele. Čisté línie a pevná rámová základňa, ktorú bude rozvíjať prirodzená patina v priebehu času.
  10. Tu je pre zmenu moderný twist štýl manželskej postele, ktorý k nám prišiel v polovici storočia. Vyžaruje pocit tepla a dodáva vašej spálni správny pocit domova. Drevený rám je z javoru hnedého a podopierajú ho kužeľovité nohy. Rám a čelo postele sú potiahnuté brúsenou bavlnou a čelo postele je mäkko vyplnené, aby dodalo pohodlnosť celému vzhľadu.

Nájsť vhodnú posteľ naozaj nie je nič jednoduché a tým viac, ak nemáte konkrétnu predstavu, prípadne sa radíte s ďalšími osobami. Posteľ je špecifická pre každého človeka a je veľmi dôležité, aby ste si vybrali taký štýl, ktorý vás poteší vždy, keď sa na posteľ pozriete. Nezabúdajte však ani na to, že manželské postele vôbec nemusia byť len pre manželov, rovnako sú žiadané aj u jednotlivcov, kvôli ich pohodlnosti a veľkosti. My sme vám predostreli desať rôznych typov manželských postelí, ktoré sú momentálne jednotkami na trhu a je už len na vás ako si vyberiete svoju oázu pokoja a výdatného spánku.

Rate this post