Tipy na zútulnenie obývačky

Obývačka je v rámci domácnosti tradičným miestom oddychu i stretnutí s rodinou či priateľmi. Cítite, že práve táto izba vo vašom byte či dome potrebuje nový nádych? Inšpirujte sa našimi tipmi a skrášlite si svoju obývačku rýchlo a jednoducho.

Nové vankúše na pohovku

Pohovka či gauč patrí ku stredobodom snáď každej obývacej izby. Často ide o kus nábytku, ktorý nám robí spoločnosť 10 i viac rokov; a to je dosť času na to, aby akákoľvek sedačka stratila svoj šmrnc. Ako jej ho znovu dodať? Skvelú službu spravia v tomto prípade (ne)obyčajné vankúše. Skúste sa pohrať s predstavivosťou či farbami a uvidíte, ako jednoducho sa dá upraviť dojem z vašej obývačky.

Náš tip: Šedý poťah sedačky + pestrofarebné vzorované vankúše.

Nové záclony

O ľudskom oku sa vraví, že je oknom do duše. Čím je potom okno vo vašej obývačke? Nechajme však nateraz filozofovanie bokom a skúsme sa sústrediť na obyčajné okno. Čo myslíte, nezaslúži si aj táto časť obývačky trochu starostlivosti? Možno postačia nové záclony a vaša obývačka doslova ožije.

Náš tip: Ak chcete vzhľad vašej obývačky trochu zjemniť a zároveň mu dodať trošku romantiky, vyberte si kratšie čipkované záclony.

Tapety na stenu

Kedysi zaznávané tapety idú opäť do módy a treba povedať, že v plnej zbroji. Nové moderné tapety ponúknu kvalitné materiály i prevedenie a množstvo vzorov a farieb. Veľkým trendom, ktorý vidno najmä v moderne ladených interiéroch, je tapeta na jednej stene; obvykle tej, ktorá sa nachádza za sedacou súpravou. Hodilo by sa práve toto riešenie do vašej obývačky?

Náš tip: Tapety so zvislými pruhmi miestnosť opticky predĺžia, zatiaľ čo tapety s horizontálnymi pruhmi ju vizuálne rozšíria.

5/5 - (1 vote)