Čo je z dreva, to je trendy

Dosť bolo plastu! Toto si už asi povedali mnohí z nás, ktorým začína prekážať, že sme zo všetkých strán obklopení produktmi z umelej hmoty. Asi preto sa teraz do popredia dostáva jeden z najtradičnejších prírodných materiálov – drevo. Až by sa dalo povedať, že čo je z dreva, to je dnes trendy. Posúďte sami.

 

Nábytok z dreva

Kto by nechcel mať vo svojom byte či dome aspoň niečo z dreva? Nemusí to byť hneď celý interiér, niekedy stačí jeden kúsok, ktorý dodá našim interiérom trendy imidž. A je úplne jedno, či to budú drevené stolíky, stoličky, skrine či postele. Môžeme si byť istí, že drevom nič nepokazíme.

Hračky z dreva

Kto v posledných rokoch vošiel aspoň raz do hračkárstva, nemohol si nevšimnúť, že väčšina súčasných hračiek je vyrobená z plastu. Našťastie, badať už aj opačný trend, do módy sa vracajú staré dobré drevené hračky. Pre generáciu našich starých rodičov to bolo niečo úplne normálne a prirodzené, pre naše deti niečo nevšedné a originálne.

Kabelky z dreva

Drevo sa čoraz častejšie začína objavovať aj vo svete módy. Zoberme si napríklad módne doplnky, ako sú dámske kabelky či pánske aktovky. Áno, aj tie sa už vyrábajú z dreva. Vyzerajú perfektne a určite nimi upútate pozornosť. Neobjavili sme však žiadnu Ameriku, veď kedysi sa také kufre vyrábali najmä z tohto materiálu. Nie je to prvý ani posledný raz, čo čerpáme nápady z minulosti.

Rámy na okuliare z dreva

Ďalším príkladom z módnej oblasti sú drevené rámy na okuliare. Drevo už nájdeme aj v optikách, na mieste, kde kedysi úplne absentovalo. Ak chcete urobiť dojem už na prvý pohľad, skúste to. Výrazne sa tým odlíšite od ostatných a nebudete splývať s davom. Navyše, drevený rám môžete dokonale zladiť s drevenou taškou či kabelkou.

Počítače z dreva

Drevo by sme čakali všelikde, ale na počítačoch? Veru tak, už aj PC a laptopy sa vyrábajú z dreva, napríklad bambusového. Samozrejme, nie celé, ale vonkajšia viditeľná časť áno. Pozrite sa na ne bližšie, táto vychytávka možno dostane aj vás. Ale to nie je zďaleka všetko. Drevené prvky už nájdete aj na mobilných telefónoch. Dobré, nie?

Rate this post