Žiť bez stresu

Dnes mi tak napadlo, čo by sa stalo, keby som sa vôbec nestresoval. Uvedomil som si, že vôbec nič. Svet by sa totiž točil ďalej, slnko by svietilo, mesiac sa točil okolo zeme a ročné obdobia by sa striedali. Ľudia by stále chodili do práce a tešili sa na dovolenky a celý svet by fungoval presne tak, ako funguje do teraz.

Človek je tvor zaujímavý. Chce robiť všetko najlepšie ako vie, ale netuší, že stresom si spôsobuje pravý opak. Myslím, že dnešný svet potrebuje práve to. Uvedomenie si toho, že nemusíme nad všetkým stresovať a z každého komára robiť somára.

Myslím, že to, čo človek dnešný najviac potrebuje je schopnosť vypnúť, relaxovať a užívať si prítomný okamih. Že to je presne to, čo sme zabudli.

Stresujeme sa aj nad maličkosťami. Či sme kúpili správne sieťové prvky alebo kávové zrná. A čo by sa stalo, ak by sme urobili chybu? Vôbec, ale vôbec nič…a to je potrebné si uvedomiť. Že mýliť sa je ľudské a neuberá to z našej ľudskej hodnoty.

Je tiež úplne jedno či je našou prácou tepovanie sedačiek alebo manažovanie vrcholového týmu programátorov, v každom prípade prežívame presne toľko stresu, koľko si dovolíme.

Mám pre nás všetkých výzvu. Poďme skúsiť žiť bez stresu. Poďme sa skúsiť radovať z každého okamihu a vykašlime sa na tlaky, ktoré si väčšinou spôsobujeme úplne samy. Osloboďme sa z pút a reťazí našej vlastnej mysle a skúsme nechať svet len plynúť, bez očakávaní, pripútaností, averzií, či túžob. Pretože práve naše túžby sú často našimi okovami a dôvodom nášho stresu. Keď veci nevychádzajú tak, ako sme si ich naplánovali, sme z toho v strese. Ale čo tak, nemať presný plán a nechať veci, nech sa dejú presne tak, ako sa diať majú. Nebolo by nám všetkým lepšie? Ja si myslím, že určite.

Rate this post