Triky a tipy pre manželský život

Ľudia väčšinou uzavierajú manželstvo z lásky. Niekedy je to z menej šťastných dôvodov, a to buď z povinnosti – keď sa páru nečakane podarí urobiť si dieťatko, alebo ako sa zvykne hovoriť je to z núdze cnosť, napríklad v prípade, keď už obaja v páre majú svoj pokročilý vek, majú sa radi, nie je to síce žiadna bláznivá láska, ale z akejsi praktickosti a rozumu sa rozhodli uzavrieť manželský zväzok. V tomto článku sa dozviete pár rád od ženy, ktorá má dlhoročné skúsenosti z manželstva. Dnes je už so svojím manželom šťastná 30 rokov!

  • Medzi najväčšie chyby podľa nej patrí to, keď sa manželia začnú brať ako samozrejmosť, pretože to pravdaže nikdy nie je pravda. Je dôležité, aby ste si seba navzájom vždy vážili a boli vďační za každý spoločný deň.
  • Nedovoľte, aby vám povinnosti bežného života vzali čas na seba navzájom. Popri pracovných povinnostiach sa totiž ľahko stane, že váš spoločný čas bude odrazu plný riešenia výberu nábytku na mieru, rozhodovaním sa medzi tým či je lepšie kúpiť bežné alebo rozkladacie postele a kolaborovaním nad tým, aký športový kočík má tie najlepšie vlastnosti. Je dôležité aby ste pod tým všetkým nestratili váš vzťah. Aby vám ostala aj nejaká pozornosť na seba navzájom. 
  • Nezabúdajte sa prekvapovať. Maličkosti vedia urobiť veľkú radosť. Malý kvietok pre vašu manželku alebo špeciálna večera pre manžela uprostred pracovného týždňa.
  • Nezabúdajte pripomínať sebe samému, že to, že ste našli v živote lásku a fungujúci vzťah je veľkou vzácnosťou a skutočne máte za čo byť vďačným.
  • Je dôležité nezabúdať na svoje koníčky. Čas, ktorý strávite osamote je koniec koncov veľmi obohacujúci pre vaše manželstvo.
  • Ak v záplave pracovných povinností, starostlivosti o domácnosť a ďalších povinností strácate na seba prirodzený čas, vytvorte si ho. Musíte si ho z niečoho pre seba ukradnúť. Oplatí sa to…
Rate this post