Reality TV

Čítala som knihu, na ktorú som náhodou narazila v kníhkupectve, kvôli svojmu zaujímavému obalu a bol tam vcelku zaujímavý príbeh o vplyve televíznych programov na ľudí a konkrétne na jedno mladé dievča, ktoré sa kvôli televízii dostalo na psychiatriu. Začínala úplne nevinne, ako každý príbeh s nie príliš šťastným koncom. tv program je podstata príbehu.

Dievča odmala rodičia príliš nebrali na vedomie. Riešenie každého problému videli v zapnutí televízie, pretože badali, že na malé dievča televízia zaberá a je ochotná pre ňu poslúchať a robiť všetky tie veci, ktoré malé deti neradi robievajú. Vekom mali televíziu takmer v každej izbe a spolu s hlavnou hrdinkou a stali závislými aj samí rodičia.

Neodstrašil ich ani fakt, že dievčatku sa v pomerne skorom veku zhoršil zrak natoľko, že začalo nosiť okuliare. Príbeh v knihe bol však orientovaný skôr psychologickým smerom a vplyvom televíznych programov na psychiku človeka.

Dievča, ktoré pri televízii trávilo podstatnú časť dňa, by bolo nimi ovplyvnené skôr či neskôr. Pri reklame ani nedýchala. Bolo to ako hypnóza, s ktorou si nevedela pomôcť. Všetko dostupné, čo v reklame videla, musela mať. Začalo to prerastať do psychických problémov, pretože je jasné, že nie je možné to realizovať.

Príbehy, ktoré videla v rôznych televíznych programoch, ako napríklad telenovely, seriály, skrátka všetko fiktívne, si začala vzťahovať na seba a stal sa z nej uzatvorený človek, ktorý mal paranoju aj z vlastného tieňa. Nie každého mozog je stavaný na také množstvo programov a prílevu informácii, hlavne takých, ktoré mladý mozog nerozvíjajú, ale naopak, degradujú.

Nemala žiadnych priateľov, bola väzeň vo vlastnom tele a nepomohla ani detská psychologička, ktorú postupom času rodičia vyhľadali, keď si všimli, ako ďaleko to zachádza. Zrušenie televízie zo dňa na deň neprichádzalo do úvahy, tým by sa veci ešte viac skomplikovali. Dievča začalo navštevovať psychiatra a deň po dni si začalo uvedomovať, aká závažná je jej situácia a dobrovoľne sa televízie nakoniec vzdala.

TV program

4.6/5 - (7 votes)