Všetko o rekonštrukcii bytu

Rekonštrukcie bytu predstavujú komplex rôznych aktivít. Ak chceme spomenúť publikácie, ktoré by boli vhodné pre túto tematiku, tak sa jedná skôr o katalógy a príručky. Väčšina z týchto zdrojov rieši rekonštrukciu bytu v dvoch hladinách. Ide o lokálnu rekonštrukciu bytovej časti, kde sa môže zaradzovať napr. úprava stien (omietky, maľovky, …). Nejde však o zásahy do stien, či podláh. Jedná sa teda, len o vizuálne zmeny a ide o rekonštrukcie bytov, ktoré sa štandardne robia jeden krát v období 2-3 rokov.

Druhá hladina – úplná rekonstrukcia bytu

V tomto prípade ide o zásahy, či už do stien, tz. Rekonštrukcia bytového jadra, či prístavba, alebo búranie nenosných priečok, či vyberanie zárubní a pod.

Pri úplnej rekonštrukcií rady z publikácií odborníkov hovoria o to, že by ľudia nemali tento druh rekonštrukcie bytu zanedbávať a podceňovať. Veľa krát si ľudia povedia, že to zvládnu samy a vôbec si neuvedomujú, že si môžu celý proces rekonštrukcie bytu, či domu predĺžiť, ale aj výrazne zdražiť.

Klasické príručkové pravidlá pri rekonštrukcií bytu

Príručka radí, ako postupovať pri rekonštrukcií bytu, či domu tak, aby ste neľutovali, že ste vôbec s niečím začali.

  • Najskôr plánuj potom realizuj

Či ide o biznis literatúru, alebo o príručky stavebníka všade sa nachádza na začiatku to isté. Plánuj! Urč si cieľ, pretože bez neho nie je možné určiť jednotlivé pravidlá a obmedzenia, ako napríklad celkový rozpočet na rekonštrukciu a pod.

  •  Komunikuj s odborníkmi

Informácie sú základ. Pri rekonštrukcií panelákových bytov je jednoduché nájsť miestneho majstra, ktorý už určite prerábal byt, ako máte práve vy. Pýtajte sa, kde sú problémy, čo by ste nemali zabudnúť a čo určite uprednostniť.

  • Klaď dôraz na výber kvalitného materiálu

Pri rekonštrukcií bytu si musíte uvedomiť, že ušetrené euro, či dve Vám môže spôsobiť niekoľko 100 eurovú škodu. Keď kúpite nekvalitné lepidlo na omietky, tak vám po roku omietka spadne a poškodí sa nie len stena, ale aj nábytok a celkovo vzniknú Vám len ďalšie problémy.

  • Pracuj precízne a nie na rýchlo

Buďte dôkladný a nesnažte sa všetko urobiť na rýchlo, nevypláca sa to.

  • Dodržiavaj bezpečnosť pri práci

Ak plánujete rekonštrukciu bytu na leto dodržiavajte pitný režim a všetky pravidlá BOZP.

 

rekonštrukcia bytu

 

Rate this post