Prenájom lode bez kapitána?

Prenájom luxusnej lode si vyžaduje aspoň malý kúsok odhodlania, ktorý vás motivuje k tomu, aby ste išli za dobrodružstvom a vyskúšali si niečo nové. Ak sa chystáte s rodinou alebo s nejakou partiou svojich priateľov na dovolenku, tak by ste si mali vyhradiť ideálne aspoň jeden týždeň na čas, kedy si budete môcť oddýchnuť a pritom mať možnosť zažiť niečo nové. Mali by ste však vedieť, že na prenájom lode je potrebný spoľahlivý a dobrý profi kapitán. Ak nemáte kapitánske skúšky, tak potom je prenajať si loď bez kapitána je nemožné. Dovolenka na jachte v Chorvátsku je tiež romantickým zážitkom, ktorý si môžete vychutnať len vo dvojici, ale aj s partiou kamarátov. 

Ako funguje bookovanie jácht?

Štandardne sa jachty zvyknú prenajímať cez víkendy, od soboty do soboty. Vybrať a zabookovať si jachtu môže byť pre väčšinu ľudí veľkým problémom, najmä pre tých, ktorí sa na takúto dovolenku vydávajú úplne prvýkrát. Aj tento problém však môžete jednoducho vyriešiť. Nemusíte sa obávať, prenájom luxusnej lode je jednoduchý, hoci nepoznáte žiadneho kapitána alebo s tým nemáte žiadne skúsenosti. Dôležité je, aby ste mali preverené od koho si jachtu alebo loď prenajímate, prípadne či má kapitán dostatočné skúsenosti.

Kde hľadať možnosti svojej destinácie?

Niektorých ľudí odrádza dovolenka na jachte v Chorvátsku z toho dôvodu, že sa obávajú výberu jachty alebo vhodnej cenovej destinácie. Väčšina spoločností, ktoré ponúkajú prenájom luxusnej lode, majú možnosť si doobjednať skúseného profi kapitána ako nejakú extra službu navyše k plavbe. Pokiaľ si však všetko starostlivo dopredu naplánujete a zistíte, tak by sa vám nič nepríjemné nemalo stať.  Na svoju plavbu si preto vyberajte spoľahlivého partnera ako je napríklad www.luxurysailing.eu.

Aké jachty si môžete vybrať?

Jachty sú rozmerovo malé, stredné aj veľké, ale všetky priestory v nej sa využívajú na maximum. Dovolenka na jachte v Chorvátsku vám umožňuje si vybrať plachetnicu alebo katamarán pre 6 až 12 osôb. Ak je vás však viac tak si môžete vybrať väčšie jachty, no s každým ďalším človekom strácate na súkromí a komforte. Zároveň s každou ďalšou osobou na lodi sa počas dovolenky musíte prispôsobovať a hľadať kompromisy. A na veľkej zaoceánskej jachte si určite neužijete takú pohodu ako na plachetnici s priateľmi.

5/5 - (1 vote)