Ako postupovať pri výbere kočíka?

detský kočík v bratislave

Ak sa už chystáte pomaly kupovať detskú výbavu alebo jednoducho potrebujete vybrať detský kočík, tak by ste mali vedieť, aký vybrať, aby bol pre bábätko naozaj vhodný. Výber detského kočíka nie je naozaj ľahkou úlohou, pretože druhy kočíkov sa od seba odlišujú svojim využitím počas ročných období alebo svojou stavbou. Obchod pre bábätká nám ponúka golfové, kombinované alebo retro kočíky. Babyraptor, kočíky Bratislava, je predajňa kde si môžete vybrať detský kočík pre vaše bábätko. Niektorí rodičia už majú o výbere kočíka svoje predstavy, iní však nevedia na čo by sa mali zamerať. Čo všetko by ste mali pri ich výbere zohľadniť?

Vek bábätka

Úplne prvým kočíkom pre všetky bábätká je práve hlboký kočík s vaničkou. Keď bábätko začne rásť, tak už potrebuje športový alebo golfový kočík. Môžete výber zjednodušiť a pre bábätko vybrať kombinovaný kočík, ktorý zahŕňa hlboký a športový kočík a k tomu autosedačku. Výhodou takejto kombinácie je jednoduchá manipulácia a presun bábätka. Presun bábätka z hlbokého kočíka je ideálny vtedy, keď bábätko už dokáže pevnejšie sedieť. U každého je to ideálne, niektoré to zvládnu už v 8. mesiaci. Každý obchod pre bábätká by mal mať kočíky rozdelené podľa druhu. 

Hmotnosť kočíka

Hmotnosť kočíka závisí najmä podľa hmotnosti mamičky, v obchode si vyskúšajte daný typ kočíka, ktorý chcete kúpiť a rátajte aspoň so šiestimi kilami navyše, čo môžete považovať za hmotnosť dieťaťa.  Myslite na to, že potrebujete kočík, ktorý dokážete uniesť a tiež prenášať. Obchod pre bábätká by vám mal s výberom vhodného kočíka rozhodne pomôcť. 

Skladnosť kočíka

Ak bývate v rodinnom dome, tak túto otázku zrejme nemusíte riešiť. Avšak pokiaľ bývate v byte, veľkosť kočíka by v žiadnom prípade nemala brániť tomu, aby ste sa s ním nezmestili do výťahu a mohli za sebou bez problémov zavrieť dvere. Veľkosť kočíka sa týka aj jeho prenášania v aute a naložení do kufra. Babyraptor, kočíky Bratislava, je obchod ktorý predáva rôzne druhy kočíkov s pestrou farebnou ponukou.

Rate this post