Predaj s.r.o. platca DPH jednoducho

Spoločnosti s. r. o. alebo ready made s. r. o.? Aké sú výhody ready made s. r. o.? Ready made s. r. o. sú spoločnosti, ktoré boli založené výhradne za účelom ich odpredania podnikateľom. Z tohto dôvodu nikdy nevykonávali žiadnu činnosť. Ready made s. r. o. fungujú ako bežné spoločnosti s ručením obmedzeným, avšak majú množstvo výhod. Sú bez obchodnej histórie, bez záväzkov, pohľadávok a majú splatené základné imanie. Spoločnosti sú už zapísané v živnostenskom registri, v obchodnom registri a sú zaregistrované aj na Daňovom úrade. Čiže sú to spoločnosti pripravené k okamžitému zahájeniu podnikateľskej činnosti.

Predaj sro platca DPH – ide o firmy, spoločnosti, ktoré už majú riadne splatené základné imanie, pridelené IČ DPH, prešli účtovným a právnym auditom a sú sto-percentne čisté. Buď ide o klasické ready made firmy, ktoré nikdy nepodnikali, alebo majú za sebou podnikateľskú históriu, ktorá môže byť výhodou napríklad pri žiadosti o úver, eurofondy, či z marketingového hľadiska. Ready made s.r.o. sú firmy, ktoré majú splatené základné imanie v celej výške 5000 eur, pridelené IČO a DIČ, a je s nimi možné teda okamžite podnikať. Tieto firmy však nikdy nepodnikali, lebo boli založené za účelom ďalšieho predaja podnikateľovi, ktorí nemá chuť čakať, kým bude firma založená klasicky, respektíve vkladať 5000 eúr do banky – chce si celý proces zrýchliť a zjednodušiť. Ich prioritnou a najväčšou výhodou však zostáva, že už sú platci DPH, teda ich kúpou čo je štandardne otázka do štyridsaťosem hodín môžete podnikať ako platca DPH. Ponuka týchto serióznych sto percentne čistých firiem je samozrejme limitovaná na jednotky a tomu zodpovedá i ich cena.

K ďalším výhodám ready made s. r. o. patrí, že môžete mať virtuálne sídlo. Sídlo firmy môžete mať  v dome/byte, prenajatej kancelárii, alebo využiť služby virtuálneho sídla. Služby virtuálneho sídla k nám prišli zo zahraničia približne pred desiatimi rokmi a postupne sa etablovali. Dnes ich už poznajú aj daňové úrady a plne ich akceptujú. Virtuálne sídlo je adresa spoločnosti, zapísaná ako sídlo vašej firmy v obchodnom registri. Na danej adrese Vám profesionálna firma na základe vašich inštrukcií poštu preberá, informuje Vás o prevzatých zásielkach, prípadne poštu skenuje či doposiela poštou.  V Bratislave máte dokonca na výber štyri virtuálne sídla, podľa lokality a štandardu, ktorý preferujete. Virtuálne sídlo firmy v Bratislave je ideálnym riešením pre začínajúcich podnikateľov a pre každého, kto potrebuje mať sídlo firmy v Bratislave. Adresu reprezentatívnej nehnuteľnosti máte zapísanú v obchodnom registri. V prípade potreby môžete využiť krásne zasadacie priestory, ktoré tieto virtuálne sídla ponúkajú vo svojom portfóliu. Poštu Vám profesionálne spravujú a preposielajú zamestnanci, ako bolo už vyššie spomínané, podľa vašich požiadaviek. Výsledkom je reprezentatívny imidž a minimalizácia nákladov. Pre lepšiu predstavu o tom, o akú veľkú úsporu nákladov ide, vám priblížime malý prehľad platieb. Prenájom minikancelárie v slabšom štandarde vás vyjde približne dvesto eur mesačne a to je minimálna sadzba, pričom virtuálne sídlo firmy Vás vyjde päťkrát menej, okolo štyridsať eur mesačne. Vďaka využitiu tejto služby ušetríte. Sumu, ktorú ušetríte si môžete prepočítať v kalkulačke na stránkach, ktoré ponúkajú spoločnosti ready made s. r. o. s virtuálnym sídlom firmy.

company-office

Výhodami virtuálneho sídla firmy sú okrem úspory financií aj reprezentatívne priestory, ktoré môžete využívať ako sídlo vašej spoločnosti. Opäť spomenieme službu, ktorá zahŕňa i preberanie pošty, informácie o doručenej pošte emailom, telefonicky ako i doposielanie pošty. Z toho vyplýva, že ste teda o všetkom pravidelne informovaní. Taktiež si môžete prenajať zasadačky pre stretnutie s pracovníkmi alebo obchodnými partnermi podľa vašej potreby. Väčšinou za mierny príplatok budete mať k dispozícii wifi pripojenie, ľahké občerstvenie (kávu, minerálku, sušienky, a iné).

Ak by vás zaujímalo, ako zostať čo najlepšie v anonymite, odpoveďou je zostať v hlavnom meste a mať všetky platby v poriadku. V hlavnom meste, či už sa bavíme o Bratislave na Slovensku alebo o Prahe v Českej je pravdepodobnosť kontroly úradníkov násobne menšia ako v menších mestách. Je to z toho dôvodu, že menšie mestá majú počet firiem značne obmedzený. Avšak pokiaľ si riadne plníte povinnosti a platíte všetky poplatky ako máte, úradníci nemajú dôvod si vás všímať.

Snahou spoločností ponúkajúcich ready made s. r. o. je mať serióznych klientov, pre ktorých by mohli poskytovať kvalitné a nadštandardné služby dlhodobo k obojstrannej spokojnosti.

dph-registracia

Existuje aj niečo ako dobrovoľná registrácia spoločnosti k DPH. O tú sa žiada v prípade, ak chce podnikateľ nakupovať tovar, ktorý bude ďalej predávať s maržou už prostredníctvom spoločnosti registrovanej k DPH. K osvedčeniu o DPH sa môže dostať až po mesiacoch, dokonca môže daňový úrad jeho žiadosť zamietnuť. Mnohokrát podnikateľ radšej oželie a stratí svoje prvé právo na uplatnenie dane aby ho daňový úrad registroval ako platiteľa dane, pretože preukázanie skutočného zámeru na podnikanie je veľmi zložité a doslova to funguje ako začarovaný kruh.

Rate this post