Komplikované vzťahy v rodine a ich vplyv na osobný život človeka

Jana je ukážkový prípad toho, ako nevyriešené konflikty v rodine a nestabilné vzťahy vedia negatívne ovplyvniť život človeka, ale zároveň aj to, ako ich vyliečenie vie prežívanie človeka vrátiť do základnej rovnováhy. Čo si o tom myslíte? Niekto je už možno dávno presvedčený o tom, že základné rodinné vzorce sa prenášajú do našich životov a keď sa nespracujú posúvame ich ďalším generáciám, iní sú zas presvedčení o tom, že je to riadna hlúposť. Možno vás presvedčí Janin príbeh.

Jana trpela pocitmi nedostatočnosti. Bola na seba príliš kritická. Nedávala si vydýchnuť. Potrebovala byť vo všetkom maximálne dobrá a vždy sa o to snažila. Mala skvelú prácu v ktorej sa v priebehu dvoch rokov vyšplhala na najvyššiu pozíciu, mala veľkú rodinu, šikovné deti, nádhernú vždy dokonale upratanú a fungujúcu domácnosť. Niekedy spala Jana len 3 hodiny denne. Nikdy si však nebola dosť dobrá, tak ako ani svojmu otcovi. Našťastie mala Jana milujúceho a múdreho manžela Milana, ktorý vedel, že tento program v sebe musí Jana zmeniť. Odblokovať a zahodiť. Prelom nastal keď Jana úplne zbytočne o druhej v noci namiesto spánku riešila na internete, ktorá autosedačka je najkvalitnejšia a medzitým preklikáva na firmy, ktorých hlavnou činnosťou sú realizácie interiérov. Iba pre to, že jej sestra má nový dizajnový moderný byt a ona sa jej chce dorovnať a mama včera chválila špeciálnu autosedačku svojej susedky. Jana má proste v hlave jasný program. Musí byť vo všetkom a za každých okolnost proste najlepšia.

Pre Milana to bola posledná kvapka, na druhý deň mal s Janou vážny rozhovor a požiadal ju aby navštívila psychológa a pokúsila si tento nefunkčný vzorec správania odstrániť. Jana vedela, že má Milan pravdu. Hneď na druhý deň si dohodla sedenie so psychológom.

Trvalo niekoľko mesiacov, kým Jana prišla na to, kde je príčina problému a stále pracuje na jej odstránení. Každým dňom sa jej ale dýcha lepšie!

Rate this post