Kedy ťa mama vezme na prvú prechádzku?

childrenZažívate najšťastnejšie obdobie svojho života, včera ste ešte mama neboli a dnes už áno? Nechce sa Vám veriť, že z Vás vzišlo niečo tak malé a nevinné, že sa bojíte maličké vôbec vziať na ruky aby ste mu neublížili. Vyzerá tak krehko.

Na návštevu by sa k Vám odrazu chcela nahrnúť celá rodina naraz a vy viete, že na to nie ste pripravená, chcete svoj pokoj a nechcete nič zanedbať. Keď však prejde toho obdobie a vy už si ako tak zvyknete a začnete si byť istejšia v starostlivosti o novorodeniatko, kedy je ten správny čas posunúť sa o krok v pred a vyjsť s maličkým na svetlo sveta? Áno, reč je o prvej prechádzke a výlete, ktorý sa zapíše do knižky „Naše dieťatko“.

family

Extrémy nie sú nikdy dobré. Ak sa priveľmi obávate, že Vaše bábo prechladne, môže sa stať niečo zlé či nevyspytateľné a preto ostávate stále len v pohodlí domova, mali by ste sa viac uvoľniť. Nejde predsa o žiadny Bratislava guide. Pre dieťa je tak ako aj pre Vás veľmi dôležitý čerstvý vzduch a vy, keď si vyjdete trošku medzi ľudí do parku pookrejete Vašu psychiku.

Kedy je ten správny čas

father with young boy

Už po druhom týždni od narodenia dieťatka môžete s ním ísť na prechádzku. Málokto to však robí, predovšetkým ak ide o matku prvorodičku. Samozrejme by ste mali vedieť dostatok informácií o tom:

 

  1. V akom čase (podľa ročného obdobia, či predpoludním, či popoludní).
  2. Čo všetko si so sebou zbaliť v prípade núdze.
  3. Ísť na menej frekventované miesta – autosedačku vôbec neriešte, choďte nanajvýš do parku.
  4. Pravidlom: o jednu vrstvu viac ako mám ja, sa riadili ešte naše mamy.

Užívajte si s dieťatkom aktivity, nedržte prehnane seba ani jeho doma, nie je to prirodzené a ak budete dieťaťu zabraňovať prichádzať do kontaktu s vonkajším prostredím, bude náchylnejšie na choroby.

Rate this post