Ako veľmi ste organizovaný?

meeting

Podľa môjho (ne)skromného názoru existujú len tri typy ľudí v súvislosti s organizovaním svojho života. Pod životom myslím všetky životné oblasti. Počnúc od systému značenia si pracovných povinností cez prípravu na dovolenku končiac tým, aký poriadok majú vo svojom byte.

Tri spomínané skupiny som rozdelila takto:

  1. Systematici – zorganizovaní od ponožky až po sex
  2. Organizovaní bordelári – naozaj sa v tom chaose vyznajú!
  3. Vyznávači totálneho chaosu – nechcú ho, ale nevedia to inak…

Systematici sú skupinou takých ľudí, ktorí majú všetko perfektne zorganizované. Ale že úplne všetko. Oblečenie v skrini, každý deň v diári pomaly na rok dopredu . Ich (ne)tajným poznávacím znamením je to, že zo všetkého najviac neznášajú spontánnosť. Myslím, že sa jej boja. Ich dom na kľúč je rezervovaný minimálne tri roky dopredu a pred trochu väčšou narodeninovou oslavou objednávajú alkohol online minimálne 3 mesiace pred vpred. Pre istotu.

O druhej skupine ľudí, o tých, ktorí vyznávajú organizovaný chaos sa povráva, že sú nadpriemerne inteligentní . Preto vraj ten chaos tak bravúrne zvládajú. Pravdou ostáva fakt, že veľmi bravúrne zvládajú prácu v prostredí, ktoré by pre bežných ľudí znamenalo obrovský zmätok a pre systematikov stav blízky šialenosti či záchvat paniky.

Do skupiny bordelári stavu totálneho chaosu patria dve špecifické skupiny. Do jednej z nich patria vyextrémovaní organizovaní bordelári. V tomto stave sa vyznajú, ale proste nemajú čas si popratať. Nič menej radi by si už upratali.  Druhá skupina ľudí sa v tomto stave nachádza nedobrovoľne pre svoju neschopnosť udržať svoje veci v poriadku. Väčšinou sa to stáva tak, že veľmi ľahko prepadnú do lenivosti a totálneho chaosu… Veľmi radi by vlastne fungovali v stave systematika, na to im však chýba potrebná disciplína, odhodlanie a sebazaprenie, preto radšej trpia v stave totálneho bordelu a tvária sa samy pred sebou, že im to vlastne vôbec nevadí. Pravda je však taká, že im to vadí… a ako!

5/5 - (2 votes)