Usporiadanie garsónky

garsónka

Bývanie v garsónke má svoje úskalia. Najväčší z nich je určite ten, kam dať všetky tie veci, ako byt šikovne usporiadať tak, aby sa z neho nestal sklad. Vynárajú sa otázky a riešia sa problémy ako efektívne vymyslieť úložný priestor a podobne.

Závisí, ale od konkrétneho prípadu. Ak ste sa práve osamostatnili a doteraz ste bývali s rodičmi vo veľkom dome, bude pre vás bývanie v garsónke určite trochu šokujúce. Naopak, ak ste s rodičmi bývali v dvojizbovom byte a nemali pre seba nikdy ani len vlastnú izbu, budete sa cítiť ako v kráľovstve.

Tento článok je hlavne pre tých, ktorí sa bývaním v garsónke musia uskromniť a do tejto novej životnej etapy potrebujú pár dobre mienených rád. Chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.

  1. Vyhodiť všetko to, čo je nepotrebné! Malý byt poskytuje proste málo priestoru. S tým sa musíte zmieriť. Nie je nafukovací. Úložný priestor sa síce dá vymyslieť šikovne, nie je však potrebné skladovať v ňom zbytočnosti. Pred sťahovaním do bytu si preto dobre rozmyslite, čo je pre vás skutočne potrebné. Rozhodne to nie sú zošity zo základnej školy. Miesto na lyže? S tým sa musíte rozlúčiť. Požiadajte rodičov či kamarátov, ktorý majú sklad. Určite sa nájde niekto, kto vám rád pomôže.
  2. Šikovne využitý úložný priestor. Každučký prázdny priestor musíte využiť stopercentne. Ideálne sú vysoké skrine. Využitý priestor pod posteľou. Poličky. Veľa menších skríň je cesta do pekla. Vyvarujte sa tomu
  3. Usporiadať si byt sezónne je polovicou úspechu. Zbytočnosťou je veľký botník na chodbe. Stačí vám malý, kde sa vám zmestia ktoré aktuálne používate. Stále vám zavadzia špeciálna ortopedická obuv, ktorú už nevyužívate? Venujte ju niekomu alebo skúste bazár. Zminimalizujte veci na potrebné, na tie, ktoré naozaj využívate a bude sa vám aj v garsónke žiť dobre a s pocitom dostačujúceho priestoru.
5/5 - (2 votes)