Domáce zvieratko. Máte ho tiež?

dog and cat

Ľudia sa, čo sa týka domácich zvierat, delia na tri základné skupiny. Na tých, ktorí zvieratá milujú, na tých, ktorí ich veľmi nemusia a na tých ktorým je to vlastne úplne jedno. Potom sú tu samozrejme ľudia, ktorí majú svoje vymedzené obľúbené druhy, ale málokedy sa stáva, že milovníci psov, vyslovene neznášajú mačky, alebo naopak.

Domáci miláčikovia sú najobľúbenejšími medzi malými deťmi. Poznám málo detí, ktoré by nemalo rado zvieratká. Obľúbený sú celkovo aj medzi rodinami a staršími ľuďmi. Skrátka všetkými, ktorí majú čas sa o nich starať. Do skupiny ľudí, ktorí majú najmenej domácich maznáčikov patria mladí ľudia, ktorí ešte nie sú usadení, veľa cestujú, striedajú zamestnanie a celkovo vedú ešte trochu viac búrlivý život, ktorý nie je veľmi stereotypný a asi by nevedeli zabezpečiť každodennú starostlivosť o domáce zvieratko, ktorému treba pravidelne venovať dostatok času. Samozrejme starostlivosť o rybičky by asi zvládli.

Domáce zvieratko prináša do vašej domácnosti a samozrejme aj vám veľa radosti, hravosti, bezpodmienečnej lásky a oddanosti. Samozrejme tiež vám prináša možnosť o niekoho sa starať a dávať mu svoju lásku. Človek to má prirodzene v sebe, o niekoho sa starať, byť užitočný. Človek má rád, keď má jeho existencia zmysel.

Chceli by ste si zadovážiť domáce zvieratko, ale neviete sa rozhodnúť medzi mačkou alebo psom? Tu sú naše rady.

Pes potrebuje viac vašej starostlivosti a aktívneho času venovaného len jemu. Prechádzky, aportovanie a  beh, beh, beh. Ak bývate v byte sú ideálne aj 2-3 prechádzky denne, ak ste v dome, ale psíka máte v klietke, je to rovnaké. Ak má pes veľký výbeh na záhrade 1 prechádzka denne je aj tak viac než dobrá. Pes v byte dnes už tiež nie je veľké tabu. Stačí sa pravidelne starať aj o jeho hygienu. Ak ste vyznávačom ekologickejšieho zmýšľania, na trhu existuje prírodná kozmetika už aj pre psy.

S mačkou nemáte toľko aktívnych starostí, ale určite si ju nekupujte, ak doma skoro nie ste. Tiež potrebuje vašu starostlivosť a prítomnosť aj keď väčšinu času trochu oddelene. Bude si rada hovieť na okne, ale to, že ste doma na gauči, je pre ňu veľmi príjemné. Nedajte sa oklamať mačacou nedostupnosťou. Za to keď má chuť pomojkať sa s vami, nájde si vás a tak ľahko sa jej nezbavíte. Jedine si dajte pozor na dekoračné doplnky v domácnosti a vyberajte ich s ohladom na prítomnosť mačky v byte. Nejedna dekoračná látka organza už skončila v mačacích pazúroch.

Rate this post